Те, що сьогодні комбайн робить за лічені хвилини, понад 100 років тому було трудомісткою ручною роботою: оранка, сівба, боронування, молотьба, відокремлення зерна від полови, а потім перемелювання зерна на борошно - все це можна побачити наживо в більш ніж 250-річному домашньому млині в музеї під відкритим небом у Нойхаузені-об-Екк. Вчора два учні 4 класу початкової школи разом зі своїми вчителями Ренатою Бізеллі та Марією Фрьоліх познайомилися з колись важким ремеслом мірошника минулого під час навчальної екскурсії на тему "зерно" на уроках природознавства (на обкладинці: учні перед старим млиновим колесом).
![](https://www.schulzentrum-stetten-akm.de/wp-content/uploads/2023/09/Freilichtmuseum-Dreschen-1024x576.jpg)
Окрім ностальгічного спокою історичних будівель на території кампусу, діти також насолоджувалися продуктом своєї праці: наприкінці кожному було дозволено сформувати власний діннеле і спекти його в сільській дров'яній печі з беконом, кмином і сіллю.
![](https://www.schulzentrum-stetten-akm.de/wp-content/uploads/2023/09/Freilichtmuseum-Dinnele-768x1024.jpg)
Насичений день завершився відвідуванням дитячого майданчика.