Щороку компанії, розташовані поблизу шкільного центру Штеттен-ам-Кальтен-Маркт, мають можливість представити свою компанію на профорієнтаційному заході "Schüler trifft Azubi" ("Учні знайомляться з практикантами") та поговорити з учнями 8-9 класів про їхній вступ у світ праці. Особливість заходу: півгодинні презентації з подальшою сесією запитань та відповідей проводять виключно стажери відповідної компанії - хороша вправа для новачків і цікава можливість контакту для учнів, адже спікери лише на кілька років старші за них.
Вчора ректор д-р Крістоф Пробст привітав молодих доповідачів з семи відомих компаній регіону: Stingel Straßenbau und Tiefbau, Löffler Hoch- und Tiefbau, Gühring KG, Sozialträger Mariaberg, Sparkasse Pfullendorf-Messkirch, Hölzlebau Braun та виробника техніки безпеки Primion.
"Подібні заходи можуть допомогти подолати страх перед контактами серед студентів і пробудити інтерес до відповідних професійних сфер", - пояснює Пробст. "Брак кваліфікованих працівників відчувається в найрізноманітніших галузях".
Стажери інформують про можливості навчання та підвищення кваліфікації на своєму підприємстві, розповідають учням про те, які вимоги потрібні для відповідної роботи, а також дають уявлення про можливості заробітку та планування кар'єри. У короткометражних відеофільмах демонструються приклади з повсякденного трудового життя, учні обмінюються думками про мотивацію для отримання бажаної професії, про те, чи можна працювати за кордоном і які форми організації існують в домашньому офісі.
![](https://www.schulzentrum-stetten-akm.de/wp-content/uploads/2023/04/Vortrag-Julian-Ruff-1024x772.jpeg)
Внутрішній шкільний захід був ініційований представницею шкільного центру Штеттен пані Джесікою Цвік, чию відданість справі плідної співпраці між учнями та стажерами Пробст особливо відзначив.
Джессіка Цвік висловлює велику подяку компаніям-учасникам: "Це не є чимось надзвичайним, що компанії витрачають стільки часу на придбання. Ми сподіваємось, що в довгостроковій перспективі цей захід буде проводитись у шкільному центрі, щоб ми могли дати учням практичний досвід з перших рук".